trešdiena, 27. novembris, 2024Vārda diena: Lauris, Norberts
crest1 crest2

Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

Pievienots: 20.06.2023

Ar 2023. gada 31. maiju ir noslēdzies trešais projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2./16/I/001) periods.

Visa projekta garumā un arī trešajā tā periodā visvairāk tika izmantots pedagoga palīga/otrā pedagoga atbalsts. Pedagoga palīgs/otrais pedagogs kopā ar pedagogu darbojās mācību stundās, veidojot individualizētu atbalstu lielās mācību klasēs vai klasēs, kurās ir skolēni ar MT vai MG. Visbiežāk tie strādāja ar sākumskolas vecuma posma bērniem.

Pamatskolas posmā tika īstenotas vairākas mācīšanās grupu programmas, kur tika nodrošināta tematisko mācīšanās grupu izveide – noteiktu tematu apguvei, kurā piedalīties varēja dažādu vecumposmu skolēni – gan tie, kuriem mācību laikā nepieciešams papildu skaidrojums, gan tie, kuri attālināto mācību laikā nav pietiekami apguvuši mācību saturā paredzētos tematus. Grupas tika veidotas atbilstoši identificētajām vajadzībām.

Vairākas skolas trešajā projekta periodā turpināja jau iepriekšējos projekta periodos iesāktās inovatīvās interešu izglītības programmas STEM un vides jomā, kā arī ieviesa jaunas interešu izglītības programmas atbilstoši skolas attīstības vajadzībām.

Tāpat mērķtiecīgi izglītības iestādēs tika veidotas mērķprogrammas skolēniem ar augstiem sasniegumiem vai augstu sasniegumu potenciālu. Talantu programmas ietvaros, pedagogi varēja veidot grupu konsultācijas, darbnīcas, praktiskās nodarbības lai paaugstinātu skolēnu motivāciju, kā arī dotu iespējas apgūt jaunas prasmes, zināšanas konkrētajā mācību jomā, t.sk., respektējot vecumposma vajadzības.

Vairākās izglītības iestādēs darbojās arī pētniecības programmas. Tā bija iespēja organizēt un piedāvāt nodarbības skolēniem ar mērķi izzināt pasauli pašam, būt pētniekam, kurš pats atrod pasaules kopsakarības. Pētniecības programma bija nozīmīgs rīks ne vien bērnu zināšanu līmeņa paaugstināšanai, bet arī emocionālās labsajūtas veicināšanai mācību procesā un motivācijas paaugstināšanai. Pedagogi veidoja tādu mācību vidi un tādus uzdevumus, lai skolēniem rastos iespēja piedzīvot dabas zinātnes praktiski - iepazīstot, pētot un veidojot savu pasaules skatījumu, tādējādi bērnos attīstot zinātkāri.

Tika īstenota arī viena laborantu programma. Tās ietvaros pedagoģiskā darba personāls kopdarbībā ar mācību priekšmeta skolotāju nodrošināja pedagoģiskā darba metožu daudzveidību mācību stundās, piemēram, organizējot praktiskos uzdevumus un eksperimentus STEM mācību priekšmetu apguvei (fizika, matemātika, datorika, dabaszinības). Laborants strādāja pārī ar pedagogu, atbalstot praktisko darbošanos taču neveica tehnisko darbu (neinstalēja programmas, netaisīja digitālos materiālus skolotājiem u.tml.).

Projekta trešais periods ilga no 2021. gada 1. septembra līdz 2023. gada 31. maijam - divus mācību gadus. Šajā periodā Krāslavas novada izglītības iestādēs tika īstenotas visas projekta atbalstāmās programmas, kopumā 28.

Projekts vēl nav noslēdzies. Šobrīd jau ir apstiprināts finansējums Krāslavas Varavīksnes vidusskolai adaptācijas nometnes (LAT) organizēšanai un pedagoga palīgs/otrais pedagogs (LAT) programmas īstenošanai septembrī un oktobrī. Šiem pasākumiem varēja pieteikties skolas, kurās mācās ukraiņu bērni un kurām ar jauno mācību gadu jāpāriet uz mācībām latviešu valodā 1., 4., un 7. klasē.

Uz doto brīdi notiek aprēķini par iespēju septembrī un oktobrī īstenot pedagoga palīga/otrā pedagoga un talantu programmas īstenošanu arī citās projektā iesaistītajās skolās. Krāslavas novada pašvaldībā šai iespējai ir pieteikušās piecas izglītības iestādes. Bet vai šī vēlme kļūs par īstenību, to rādīs laiks.

Regīna Pauliņa,
projekta koordinatore Krāslavas novadā
Ievas Stikutes foto


Jauna aptauja

Novembris - 2024
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
23 24
25
26
27
28 29 30  
ceturtdiena, 07.11.2024

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde