Anatola Kauškaļa foto
Pievienots: 02.07.2015
Vidējās paaudzes pārstāvji atceras savas jaunības laikus, kad pēc mācību iestādes pabeigšanas un diploma saņemšanas visi jaunie speciālisti jau zināja vietu, kur viņi strādās un uz kurieni viņus nosūtīs sadales kārtībā. Mūsdienās tādas stabilitātes un pārliecības par to, kura būs viņu nākamā darbavieta, studentiem vairs nav. Taču vienmēr un visur ir izņēmumi.
Par vienu laimīgu izņēmumu pastāstīja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas absolvents Aigars Kučiks.
Pabeidzis vidusskolu, viņš ilgi nevarēja izvēlēties - kur turpināt savu izglītību. Un tad viņam paveicās - puisis saņēma piedāvājumu gan mācīties, gan strādāt. Zivkopības fermas īpašnieks, kas nesen nodibinājis savu uzņēmumu Kalniešu pagastā, Saftars Rahimovs piedāvāja Aigaram apgūt zivkopja profesiju. Līdz ar to tagad jaunietis studē Baltkrievijas Valsts lauksaimniecības akadēmijā, kas atrodas Gorku pilsētā, kur viņš iegūst specialitāti „rūpnieciskā zivkopība”.
„Studiju sistēma Baltkrievijā īpaši neatšķiras no Latvijas - lekcijas, patstāvīgi darbi, tā pati 10 ballu sistēma. Tikai birokrātijas tur ir vairāk - lai noformētu ieskaiti, ir jāiziet vairāki kabineti,” atzinās Aigars. „Man ir daudz mācību materiālu, taču zināšanas smeļos arī internetā, nodarbojos ar pašizglītību.”
Nākamais speciālists-zivkopis mācās neklātienē un vienlaikus strādā zivkopības uzņēmumā - atbilstoši līguma nosacījumiem.
„Pēc studiju noslēguma man būs obligāti jāatstrādā šajā uzņēmumā noteikts termiņš,” turpināja Aigars, „taču es nemaz nedomāju aiziet no šejienes. Man šeit ļoti patīk, tas ir ļoti interesants darbs. Tagad es ar nepacietību gaidu laiku, kad izaugs zivis.”
Elvīra Škutāne, autores foto