Anatola Kauškaļa foto
Pievienots: 13.08.2015
12. augustā Krāslavas novadā viesojās Jēkabpils novada administrācijas un pagastu pārvaldes pārstāvju delegācija. Jēkabpils novadu, kas, starp citu, ir Raiņa dzimtene, veido septiņi pagasti: Ābeļu, Dignājas, Dunavas, Kalna, Rubenes, Zasas un Leimaņu - mazākais pēc iedzīvotāju skaita un vienīgais, kas nebija pārstāvēts šajā braucienā uz Krāslavu.
Pēc tradicionālās iepazīšanās ar Krāslavas novada pārstāvjiem viesiem domes zālē tika parādīta īsfilma par mūsu novadu. Savukārt Krāslavas novada domes speciāliste Ināra Dzalbe pastāstīja par pašvaldības projektiem – izdarīto un nākamajiem izaicinājumiem, kā lielāko minot iecerēto loģistikas centru Piedrujā. Turpmākā gaitā tika pārrunāti arī citi jautājumi.
Delegācijas vadītājs, Jēkabpils novada izpilddirektors Jānis Subatiņš, pastāstīja „Krāslavas Vēstis” žurnālistam, ka delegācija atbrauca ar mērķi savām acīm redzēt dzīvi lauku pierobežā.
„Braucot uz Rīgu, pa ceļam, redzam, kā dzīvo cilvēki pie lielajām šosejām, bet kā pierobežā? Mēs kaut ko tādu gribam redzēt. Turklāt mēs sen neesam bijuši Krāslavā un mums ir informācija, ka Krāslava ir skaista pilsēta, daudz saposta - arī to gribējām redzēt.”
- Tiekoties ar Krāslavas novada pārstāvjiem domes zālē, tika akcentēti izglītības jautājumi un saistītās problēmas, kā, piemēram, skolēnu skaita samazinājums. Jums tas arī ir aktuāli un sāpīgi?
„Jā, mums līdz šim nebija skolas vienā pagastā no septiņiem, nu jau divos, un diemžēl aktuāla šī problēma vēl divos pagastos, kur skolas ir ar ļoti mazu skolēnu skaitu.”
Krāslavas novada domes deputāta Jāzepa Dobkeviča pavadībā viesi apmeklēja Tūrisma informācijas centru, ciemojās Indrā un Piedrujā.
J. Dobkevičs: „Dzīve lauku pagastos viesiem interesēja visvairāk, jo Jēkabpils novadā ir apvienojušies tieši lauku pagasti un ar pilsētu viņiem nav sakara. Indrā parādījām Tēvijas parku, aušanas darbnīcu, Dziesmu kalnu, kur notiek daudzi kultūras pasākumi, tostarp starptautiskais festivāls „Latgales vainags”, un citus objektus, kas tapuši, realizējot mazos projektus ar novada pašvaldības atbalstu. Piedrujā viesi apskatīja renovēto bijušās Piedrujas skolas ēku, kur tagad ir Saietu nams, muzeju, bet viesnīcā „Piedruja” nogaršoja Latgales kulinārā mantojuma tīkla pērles. Varu apliecināt, ka Jēkabpils novada delegācija bija gandarīta par redzēto.”
Juris Roga,
autora foto