pirmdiena, 13. janvāris, 2025Vārda diena: Aira, Ārijs, Āris, Harijs
crest1 crest2

Robežnieku skolas priekšrocības

Pievienots: 07.09.2015

Kopš 1. septembra Robežnieku pamatskolas direktora pienākumu izpildītāja ir šīs izglītības iestādes ģeogrāfijas skolotāja Maija Šemele, kuru aicināju uz pirmo interviju jaunajā statusā. Maija ir dzimusi Rūjienā, viņas bērnība pagāja Madonā, izglītojusies Upmaļu pamatskolā un Dagdas vidusskolā. Turpināja izglītoties Rīgā, kur pabeidza gadu ilgus pedagoģiskos kursus. Robežnieku pamatskolā strādā kopš 1984. gada, šurp atnāca kā pionieru vadītāja, kļuva par sākumklašu skolotāju, pēc tam strādāja par pasākumu organizatori, ilgus gadus bija direktora vietniece, šobrīd - direktora pienākumu izpildītāja un ģeogrāfijas skolotāja. Strādājot pamatskolā, Maija turpināja studēt augstskolā un ir ieguvusi trīs diplomus par pirmskolas skolotājas, sākumskolas skolotājas un ģeogrāfijas skolotājas izglītību.

- Kas jūs visvairāk priecē šajā 1. septembrī?

- Esam priecīgi, ka 1. septembrī uz mūsu skolas 3. un 4. klasi atnākuši divi jauni skolēni no Krāslavas, kuri pirms tam mācījās Daugavpilī. Augustā saņēmām vēl vienu iesniegumu. Iepriekš jaunā skolniece, kura iet 2. klasē, mācījās Jelgavā, bet savulaik mūsu skolā mācījās viņas māsa. Mēs priecājāmies par katru bērnu un darām visu iespējamo, lai skolēni mums būtu. Šogad mūsu skolā mācās 64 skolēni 1.-9. klasēs, pirmskolā ir pieci četrgadīgie bērni un astoņi – piecgadīgie un sešgadīgie. Visi satilpstam vienā ēkā, telpas šeit ir plašas. Mācības 1. klasē šoruden uzsāka 10 skolēnu, izlaiduma klasē mācās deviņi skolēni. Ceram, ka arī nākamgad mums izdosies nokomplektēt pirmo klasīti. Pašlaik mūsu pamatskolā ir visas klases, vismazākajā – pieci skolēni.

- Ko jūsu skola piedāvā bērniem?

- Mums ir piecas izglītības programmas, ir vairāki pulciņi, tostarp sporta un velosipēdistu, darbojas pagarinātās dienas grupa un internāts, kurā mīt 16 skolēnu. Tā kā novadā esam vienīgā lauku skola, kurai savs internāts, tad ceram piesaistīt bērnus arī no citām apdzīvotām vietām. Viņiem nav ik dienu jābrauc mājās, var palikt pa nakti Robežniekos. Šāda pieredze mums jau ir, piemēram, šeit mācījās un dzīvoja skolēns no Krāslavas. Šobrīd internātā ir vietas vēl desmit skolēniem, ja kādam ir interese un nepieciešamība pēc internāta – droši zvaniet uz skolu.

Patīkams jaunums - šogad skolā pirmoreiz ir logopēde. Antra Kalviša iestājās studēt Rēzeknes Augstskolā, un viņai ir tiesības strādāt par logopēdi. Otru gadu pie mums ir psiholoģe - Velta Daņiļeviča. Esam vienīgā lauku skola novadā, kurā ir abi šie speciālisti un kuri bērniem ļoti nepieciešami.

Mums ir labi atrisināts bērnu ēdināšanas jautājums. Piedāvājam bezmaksas pusdienas bērniem no 1. līdz 7. Klasei, un tas tiek darīts gan par valsts naudu atbilstoši likumam, gan Krāslavas pašvaldība samaksā par vecāku bērnu ēdināšanu, kam likumā tas nav paredzēts. Pirmskolas grupas bērni un 8.-9. klases skolēni par pusdienām maksā tikai 50 centus. Mazos ēdinām atsevišķi un divos piegājienos, jo visu uzreiz viņi nevar noēst: sākumā dodam pirmo, tad otro - mums ir tādas iespējas. Skolā darbojas piena un augļu programma. Bērni ēd labi.

- Vai arī turpmāk Robežnieku skolā notiks dažādi sporta pasākumi?

- Es ceru, ka mums izdosies saglabāt visas agrāko gadu labākās iestrādnes. Mūsu skolas sporta zāles vislielākā vērtība ir tā saucamā „alpu siena” (9,5 m augsta, ar 3 celiņiem), kur bērni var trenēties sporta tūrismā. Tas jau ir novada līmeņa objekts, un uz skolas bāzes notiek augsta līmeņa sacensības. Mēs piedāvājam arī naktsmītnes sportistiem. Robežnieku pamatskola lepojas ar tūrisma pulciņu un saviem jaunsargiem, ar kuriem profesionāli strādā Dzintars Patmalnieks.

Ja pamanījāt, mūsu skolas pagalmā ir trīs karogi: Latvijas, Eiropas Savienības un Zaļais karogs, kas apliecina mūsu veiksmīgo darbu vides jomā. Mūsu izglītības iestādei ir piešķirts ekoskolas statuss. Skolotāja Aina Kudiņa, kura ir vides koordinatore, šovasar piedalījās apmācību seminārā un, pateicoties tam, ka mums ir šāds speciālists, mēs piedalāmies vides fonda projektos.

Mums ir iecere rakstīt jaunus projektus, lai varētu intensīvāk noslogot aktu zāli, kurā pārsvarā notiek svinīgie pasākumi. Mums ir ideja attiecībā uz mūsu pagasta jaunatnes iniciatīvu centru, tas ir vienīgais novada lauku pagastos, kas ir licencēts un saņēmis atbilstošu statusu. Gribas, lai aktu zāles telpas vairāk izmanto mūsu vecāko klašu skolēni, jo šobrīd viņi pēc stundām dodas uz Tautas namu un bibliotēku, bet varētu nodarboties ar savām aktivitātēm šeit uz vietas. Rakstīsim projektu, lai varētu iegādāties nepieciešamo aprīkojumu: tenisa un novusa galdus, televizoru, datortehniku, mīksto stūrīti, vārdu sakot, visu nepieciešamo šāda centra veiksmīgai darbībai.

Skolas internātam būtu jāstrādā arī sestdienās un svētdienās - ir tādas indikācijas, ka tas ir nepieciešams. Pagasta pārvalde to nespēj nodrošināt, būtu nepieciešams kāds projekts. Šobrīd mums izlīdz Krāslavas „Mūsmājas”, sūtām bērnus brīvdienās uz turieni.

- Daļa sabiedrības lauku skolu nereti salīdzina ar pilsētu skolu, un viņiem bieži šķiet, ka laukos objektīvi nevar nodrošināt tik labu izglītību kā pilsētā. Piemēram, laukos skolā nav interaktīvās tāfeles, citu pilsētas skolām raksturīgu labumu…

- Mums, starp citu, ir šāda tāfele. Manuprāt, svarīgākais ir tas, ka skola ir nodrošināta ar speciālistiem, sākot no mūzikas un sporta skolotāja un beidzot ar matemātikas, fizikas un citiem pedagogiem. Mums šajā ziņā nav nekādu problēmu – visiem skolotājiem ir atbilstoša izglītība un visi strādā atbildīgi un profesionāli. Par skolēnu labajām zināšanām liecina kaut vai fakts, ka katru gadu mūsu bērni piedalās konkursos un olimpiādēs, izcīna godalgotas vietas. Katru gadu mūsu skolas absolventi dodas turpināt mācības Krāslavas Valsts ģimnāzijā, un arī tur izcīna godalgotas vietas dažādos priekšmetos. Pēc devītās klases visi mūsu bērni turpina izglītoties kādā vidusskolā vai profesionālās izglītības iestādē. Ir bijis tikai viens gadījums, kad skolēns neturpināja mācības, turklāt tas vairāk bija saistīts ar finansiālo jautājumu, nevis nevēlēšanos izglītoties.

- Vai ir lietas, kas šogad satrauc īpaši?

- Grūti būs sākt darbu jaunajā amatā, bet ar kolēģu atbalstu tikšu galā. Citu lielu bažu nav. Mums izveidojusies laba sadarbība ar Krāslavas novada domes Izglītības un kultūras nodaļu un pagastu. Gada beigās skolēniem, kuri guvuši panākumus mācībās, izcīnījuši vietas olimpiādēs un konkursos, no pagasta pārvaldes tiek piedāvāta ekskursija. Tās ir trīs ekskursijas: visvairāk punktu iekrājušie brauc uz Rīgu, nosacīti 2. un 3. vietas ieguvēji - uz tuvākām pilsētām. Mums ir punktu sistēma, bērni to zina, un gada beigās skolēnam izveidojas savs portfolio.

Pamatskolā darbojas skolas padome, tajā strādā direktors, pedagogs, pa vienam bērna vecākam no katras klases un viens skolēns no 9. klases. Padome risina visdažādākos jautājumus, piemēram, pārbauda, kā tiek saglabātas mācību grāmatas, rīko svētku pasākumus, interesējas, ko un cik labi bērni ēd, pērn veica aptauju par šo tēmu, izteica savus priekšlikumus, kas būtu jāizdara skolā bērnu labā. Piemēram, bija ieteikums uzstādīt jaunas atkritumu tvertnes, un tas jau izdarīts. Arī jaunus solus pie sporta laukuma ierīkojām pēc vecāku padomes priekšlikuma. Šogad jau ir ieteikums kopīgi ar Tautas namu atzīmēt Tēva dienu, plānojam šos svētkus svinēt septembra vidū.

- Lai jums sokas darbs jaunajā amatā, vēlam veiksmīgu jauno mācību gadu!

Juris Roga



Jauna aptauja

Janvāris - 2025
P O T C P S S
  01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde