Anatola Kauškaļa foto
Pievienots: 03.05.2016
28. aprīlis bija viena no ilgi gaidītajām, saulainajām šī pavasara dienām, tieši kā radīta kādam interesantam ceļojumam.
Krāslavas novada skolu 7.–9. klašu jaunie ģeogrāfi tieši šajā dienā devās mācību ekskursijā uz Rāznas nacionālā parka izglītības centru, kur mūsu ilggadējās lektores, Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistes Regīna Indriķe un Irēna Broliša bija mums sagatavojušas daudzpusīgu izglītojošu programmu. Izglītības centra mācību stunda notika ar spēlēm un citām aizraujošām interaktīvām nodarbībām par Rāznas nacionālā parka augiem, putniem, zivīm, tauriņiem un viņu dzīves vidi.
Turpat Rāznas ezera piekrastē varējām vērot arī ligzdojošus cekuldūkurus, klausīties lielā dumpja saucienus, apskatīt ezera krasta erozijas procesus.
Ekskursijā uz Mākoņkalnu varējām ne vien apbrīnot skaistās ainavas, bet arī uzzināt šī pilskalna bagāto vēsturi gan par vācu ordeņa pili, gan par trim princesēm, kuras tika izprecinātas uz Viļaku, Ludzu un Rēzekni. Kāpjot lejā no Mākoņkalna, bija jānodzied trīs latviešu tautasdziesmas par dabas skaistumu.
Šajā braucienā, protams, nevarēja palaist garām iespēju uzkāpt Latgales augstākajā un Latvijas trešajā augstākajā virsotnē – Lielajā Liepukalnā (289 m). Ja pieskaita torņa augstumu, no kura vērojām brīnišķīgo Latgales ezeru un mežu panorāmu, atradāmies augstāk par pašu Gaiziņkalnu!
Sirsnīga pateicība jāizsaka Krāslavas novada domei par piešķirto transportu un Dabas aizsardzības pārvaldei par ilggadēju sadarbību.
Romualda Veštere, ģeogrāfijas skolotāju MA vadītāja