Anatola Kauškaļa foto
Pievienots: 17.06.2019
Vasaras semestra pirmā mēneša programma Senioru skolā ir interesanta un daudzveidīga, šoreiz tā vainagojās ar ekskursiju uz Indru. Šajā dienā 28 ekskursantiem tika nodrošināta iespēja savām acīm ieraudzīt Laimes muzeju, par kuru ir dzirdējis ikviens novada iedzīvotājs!
Šī neparastā muzeja idejas un satura oriģinalitāte ir ievērības cienīga. Ne velti tas ieguva balvu kā inovatīvākais tūrisma objekts Latgalē. Taču tā nav vienīgā muzeja stiprā puse. Tas atrodas ēkā, kas tika celta kā luterāņu baznīca, un tā arhitektūras īpatnības ir atbilstošas. Pēc rekonstrukcijas ēkas forma ir palikusi bez izmaiņām, bet galvenās zāles interjers, kā arī augšējās telpas un zvanu tornis tika pilnībā rekonstruēti saskaņā ar muzeja funkciju. Noformēšanas darbi tika uzticēti pazīstamajam dizainerim un grafiķim Raimondam Vindulim. Viņa darbs ir nevainojams!
Nokļuvis šajā ēkā, cilvēks atstāj aiz ārdurvīm haosa pasauli, viņš nonāk harmoniskā, visiem skaistuma kanoniem atbilstošā telpā. Nav jābūt par izcilu speciālistu mākslas jomā, lai novērtētu atturīgu krāsu gammu un smalkas detaļas, lai iejustos mierīgā muzeja tematisko moduļu ritmā un izbaudītu tā eleganto dizaina risinājumu, pateicoties kuram šī vecā ēka pārvētās par inovatīvāko tūrisma objektu reģionā.
Seniori labprāt piedalījās visās spēlēs un aktivitātēs, kas tika iekļautas ekskursijas programmā, viņiem patika uzlaikot krāsainās brilles, veidot pušķus no dažādām pļavu puķēm un smaržīgām zālēm un, protams, plēst traukus, kas, kā zināms, „plīst uz laimi”. Enerģiska, zinoša un apburoša muzeja vadītāja Ilona Kangizere neatstāja vienaldzīgu nevienu ekskursijas dalībnieku.
Jūnija sākumā Senioru skolas dalībnieki jau tradicionāli apmeklēja keramiķu Valda un Olgas Pauliņu darbnīcu. Neskatoties uz karsto laiku, septiņi drosmīgākie seniori meistara vadībā pamēģināja izgatavot māla traukus un izrotāt tos ar vienkāršām zīmēm. Pēc apdedzināšanas seniori saņems gatavus keramikas izstrādājumus, ko izveidoja savām rokām. Paldies meistariem Valdim un Olgai par radošuma prieku!
Tatjana Azamatova