Anatola Kauškaļa foto
Pievienots: 25.02.2020
Mūsdienīgais mācību satura mērķis ir veidot lietpratīgu skolēnu, kurš grib un spēj mācīties visu mūžu, prot risināt reālas dzīves izaicinājumus, radīt inovācijas, attīstīt dažādas personības īpašības, kas palīdz veidoties par laimīgu un atbildīgu personību. Varavīksnes vidusskolas skolēni sagatavoja un prezentēja bibliotēkā ziņu raidījumu, kas ir objektīvs notikumu atstāsts, tas attīsta audzēkņu spēju kompleksi lietot zināšanas, prasmes un paust attieksmes, patstāvīgi risinot problēmas mainīgās reālās dzīves situācijās, tādējādi stiprinot jaunu zināšanu sasaisti ar personisko pieredzi.
Savā raidījumā 7. klases audzēkņi sniedza interesantu informāciju par lietderīgu laika izmantošanu dažādās dzīves situācijās. Varavīksnes vidusskolas audzēkņi darbojas radoši, par to liecina arī viņu līdzdalība lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Šogad pasākuma noslēgumā 7. klase organizēja mini konferenci par izlasītajām BJŽ 11 grāmatām. Skolēni savā prezentācijā reklamēja grāmatas, stāstot par to autoriem, galvenajiem varoņiem un saturu.
Latviešu valodas skolotāja un 7. klases audzinātāja Valentīna Purpiša motivē savus audzēkņus izprast valodas lomu personiskās un nacionālās identitātes veidošanā, māca izmantot mutvārdu un rakstu valodu noteiktās saziņas situācijās, ierosina izmantot lasītprasmi sevis emocionālai un intelektuālai bagātināšanai, kā arī citu priekšmetu apguvei.
Mūsu bibliotēka ir gandarīta, ka tās sniegtie pakalpojumi palīdz skolēniem radoši izpausties un apgūt caurviju prasmes – pašizziņu un pašvadību, domāšanu un radošumu, sadarbību un līdzdalību, kā arī digitālo prasmi.
Viktorija Urbanoviča,
Krāslavas NC bibliotēkas BLN vadītāja