Jura Rogas foto
Pievienots: 24.02.2020
21. februārī Krāslavas novada Dzimtsarakstu nodaļas zālē Latvijas pilsonības pretendente Regīna Pobudina svinīgā ceremonijā deva solījumu par uzticību Latvijas Republikai.
Svinīgās ceremonijas dalībniekus uzrunāja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Krāslavas nodaļas vadītājs Eduards Kačāns, kurš atgādināja, ka mēs dzīvojam demokrātiskā Latvijā, kas ir Eiropas Savienībā, kas balstās uz demokrātijas un tiesiskuma pamatprincipiem un pamatvērtībām.
PMLP Krāslavas nodaļas vadītāja vietniece Anna Dzalbe pauda prieku par pilsonības pretendentes nopietno attieksmi, gatavojoties pārbaudījumiem, kas jānokārto, lai iegūtu Latvijas pilsonību: „Malacis, viss tika nokārtots ar pirmo piegājienu!”
Pretendente savu solījumu par uzticību Latvijas Republikai apliecināja ar parakstu. Pēc apsveikumu saņemšanas Regīna Pobudina atbildēja uz žurnālistu jautājumiem. Viņa pastāstīja, ka ir krāslaviete - šeit piedzima, šeit gāja skolā, pēc tam mācījās Rīgas kooperatīvajā tehnikumā, kuru sekmīgi pabeidza un atgriezās dzimtajā pusē. 40 mūža gadus nostrādāja par grāmatvedi Krāslavā.
- Kāpēc tieši tagad nolēmāt pievienoties Latvijas pilsoņu saimei?
„Šis lēmums visupirms saistīts ar to, ka mūsu bērni dzīvo ārzemēs, arī daudzi radi dzīvo aiz robežas,” turpina Regīna. „Mēs visu laiku esam kustībā, un izjūtu neērtības, ceļojot pa Eiropas Savienību ar nepilsoņa pasi kabatā. Otrkārt, man vīrs ir Latvijas Republikas pilsonis, mani bērni ir šīs valsts pilsoņi. Treškārt, es netaisos braukt projām no Latvijas, lai pārceltos uz dzīvi citviet, tāpēc uzskatu, ka ir nepieciešams sakārtot savas pilsonības jautājumu.”
- Cik viegli vai grūti tas bija izdarāms?
- Pretendentam ir jānokārto latviešu valodas prasmes un Latvijas Republikas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures un kultūras pamatu zināšanu pārbaude. Nokārtot latviešu valodas eksāmenu nebija tik baisi, kā varbūt kāds iztēlojas. Protams, mācīties vajadzēja, turklāt bija jāzina arī vēsture un tur bija tēmas, kuras skolas laikā mēs vispār nemācījāmies. Tālab palasīt literatūru vajadzēja. Zināšanu pārbaude notiek ar testa sistēmu, tas nekas sarežģīts man nebija.
Atliek apsveikt Regīnu ar pievienošanos Latvijas pilsoņu saimei. Turpmāk viņa varēs izmantot visas priekšrocības, kuras iegūst, kļūstot par Latvijas pilsoni. Pilsonības iegūšana sniedz ne tikai tiesības, bet uzliek arī pienākumus, kas apdomīgi un apzinīgi ir jāveic.
Juris Roga
Autora foto
Uzziņai: Topošajiem pilsoņiem solījums par uzticību Latvijai ir jānodod svinīgā ceremonijā kopš 2013. gada. Ar svinīgo solījuma došanu un parakstīšanu beidzas pretendentu naturalizācijas iesnieguma izskatīšana Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, pēc tam pretendenti saņem Ministru kabineta izdotu rīkojumu par pilsonības piešķiršanu un var noformēt Latvijas pilsoņa personu apliecinošu dokumentu.