Anatola Kauškaļa foto
Pievienots: 10.11.2021
Labdien, mīļie skatītāji! Trešo gadu pēc kārtas Krāslavas Varavīksnes vidusskolā, vēstures un sociālo zinību nedēļas ietvaros notiek pasākums ar nosaukumu „Vēsture top šodien, vai cilvēka garīgums kā stipras un spēcīgas valsts pamats”.
Šajā raidījumā notiek sarunas par svarīgāko, par tēmām, kas vienādi uztrauc sabiedrības aktīvistus un marginālus, bet pieskarties tām steigas apvītajā pasaulē ne vienmēr sanāk. Šīs sarunas par „lielām patiesībām” ir domātas sabiedrības nevienaldzīgiem cilvēkiem.
Realitāte ir skarba, jāatzīst, ka ļoti bieži mēs neesam apmierināti ar notikumiem, apstākļiem, likumiem, iespējām, valstsvīru paveikto. Cilvēkiem patīk žēloties un meklēt vainīgos, jo visi vēlas dzīvot saskaņā, sadraudzībā, tādā pasaulē, kur pastāv miers un kārtība. Tad kāpēc šie ideāli joprojām nav sasniegti? Kāpēc dzīve uz mūsu planētas nav līdzīga dzīvei Tomasso Kompanello „Saules pilsētā”?
Cilvēka visdziļākā vēlme ir piedzīvot dzīvi, ietekmējot un veidojot savas pozīcijas sekulārā sabiedrībā. Svarīgi analizēt un izzināt pasauli, kurā mēs esam, runāt par pastāvošām problēmām, meklēt risinājumus un mudināt jauniešus iesaistīties politikā, saglabāt tradicionālās vērtības un nācijas garīgās saknes, jo mēdz teikt: „Ja kapteinis nezina ceļojuma mērķi, tad arī vējš burās nelīdzēs”.
Latvijas Republikas valsts svētku priekšvakarā apspriedīsim jautājumus: „Kāda ir ideāla sabiedrība, vai ir iespējams izveidot ideālu valsti?”, „Kas valda pār pasauli un kam pieder vara?”, „Vai ir iespējams dzīvot 21. gadsimtā pēc Dieva likumiem?”.
Mūsu raidījuma sarunas dalībnieki ir 9.-12. klašu skolēni, politiķi, mediķi, nevalstisko organizāciju vadītāji un Krāslavas novada garīgo konfesiju pārstāvji. Vai dzīvojam tā, kā domājam? Laiks viedokļu apmaiņai. Salīdzināsim viedokļus, lai saprastu, kurā virzienā mēs dodamies, lai sasniegtu vēlamos rezultātus.
Lai godīgums, atbildība, solidaritāte, cieņa un mīlestība pret savu valsti ir tās galvenās vērtības, kuras mēs piekopsim un saglabāsim, lai nodotu tās nākamajām paaudzēm.
Margarita Borodina-Ignatoviča,
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas vēstures un politikas skolotāja