Anatola Kauškaļa foto
Pievienots: 31.05.2022
24. maijā Krāslavas ģimnāzijas 8.a klase devās ekskursijā uz Alūksni. Kopā tika apmeklētas 4 vietas: Alūksnes bānīša muzejs, brauciens pa pilsētu ar vilcieniņu „Severīns”, Ernesta Glika Bībeles muzejs un „Marienburgas Astotais brālis”.
Katrā muzejā, kuru mēs apmeklējām, bija kaut kas īpašs…
Bībeles muzejā sajūsmināja gides stāstījums par Bībeli, ar pārsteigumu aplūkojām 40 dažādās pasaules valodās tulkoto Grāmatu, pieskārāmies 400 gadus senai Bībelei, kā arī redzējām latviešu valodā tulkotās Bībeles pirmizdevumu, kas ir saglabājies pat no 1694. gada līdz mūsdienām.
Bānīša muzejā bija neparastas instalācijas, kurās varēja iesēsties un iedomāties, ka brauc Baltijā vienīgajā regulāri kursējošajā šaursliežu vilcieniņā no Gulbenes līdz Alūksnei, bet par vilciena svarīgumu un ikdienu uzzinājām, veicot dažādus uzdevumus, pētot literārus darbus.
„MARIENBURGAS Astotā brāļa” muzejā nebija klasiskā izstāde ar gleznām un stāstiem, bet gan bija skaņas un gaismas stāsts par pils vēsturi.
Sākumā likās, ka nebūs nekā interesanta. Tomēr, kad mēs braucām ar vilcieniņu „Severīns” apkārt nozīmīgām Alūksnes vietām, man sāka rasties interese par šo braucienu. Kad mēs tikām līdz mūsu pēdējai pieturai ekskursijā, es domāju, ka būs kaut kas garlaicīgs. Bet „MARIENBURGAS Astotā brāļa” muzejs mani pārsteidza visvairāk. Ieejot pilsdrupu vienīgajā palikušajā tornī, es gaidīju redzēt dažādas gleznas vai tamlīdzīgas lietas. Bet nē, mani pārsteidza tas, ka, ieejot tornī, nekā nebija, izņemot pāris skaļruņu, LED gaismu un kāpnes, jo, izrādījās, ka tā ir muzikālā teiksma.
Mēs, 8.a klases skolēni, esam gandarīti par braucienu.
Justīne Nartiša, 8.a klases skolniece
Ilgas Stikutes foto