20. janvāris – 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena!
Pievienots: 09.06.2016
Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā nosaka, ka turpmāk papildu punkti tiek piešķirti atbalsta pretendentiem, kuru saimniecības pamatdarbības nozare ir augļkopība, lopkopība vai dārzeņkopība. Jaunie nosacījumi tiks piemēroti nākamajās projektu iesniegumu pieņemšanas kārtās. Izmaiņas arī paredz vienkāršotu atbalsta pieprasījuma veidlapu atbalsta saņemšanai.
Saskaņā ar Eiropas Komisijas lēmumu atbalstīt tos, kas saimniecības dibināšanu vēl nav pabeiguši, atbalsta piešķiršanas kārtībā precizēts, ka jaunajam lauksaimniekam pieteikšanās brīdī ir jāatrodas saimniecības dibināšanas (setting-up) procesā.
Tā kā saimniecības, kas nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu, aitkopību vai ilggadīgo stādījumu audzēšanu, stabilus ienākumus var gūt tikai savas darbības 3. vai 4. gadā, izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz, ka šiem darījumdarbības plāniem īstenošanas termiņš ir četri gadi.
Tāpat nosacījumos precizēts, kā tiek aprēķināts saimniecības ekonomiskais lielums standarta izlaides vērtībā (SI). Atbalsta piešķiršanas kārtībā noteikts, ka SI aprēķināšanai tiek izmantoti tādi saimniecības ražošanas resursi, kuri tiek izmantoti saimnieciskajā darbībā un no kuriem tiek gūts ekonomiskais labums.
Jau ziņots, ka atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai ir noteikts 40 000 eiro vienreizēja maksājuma veidā, kas tiks izmaksāts divās daļās. Plānots, ka atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem veicinās jauniešus veidot jaunas vai pārņemt lauku saimniecības savā īpašumā.
Viktorija Kalniņa,
ZM sabiedrisko attiecību speciāliste